Estadia Central Bh
Det bekväma hotellet Estadia Central Bh Belo Horizonte erbjuder 10 rum ungefär 20 minuter till fots från Centro de Referência da Moda.
Detta bekväma hotell ligger i distriktet Barro Preto och erbjuder närhet till Igreja Messianica Mundical do Brasil som ligger mindre än 300 meter bort. Du hittar populära turistattraktioner som Museo Nacional de Ciencias Naturales cirka 3 km bort. Ungefär 25 minuter till fots från Estadia Central Bh i Belo Horizonte hittar gästerna Museu de Artes e Ofícios. Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats kan nås på 15 minuters bilfärd.
Restaurangen Restaurante Casa Da China med kinesiska rätter ligger alldeles runt hörnet från hotellet.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Klädkammare
- Matbord
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det bekväma hotellet Estadia Central Bh?
Det tar 20 minuter till fots att komma från det bekväma hotellet Estadia Central Bh till centrum. - ✈
Hur långt är Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade från hotellet Estadia Central Bh?
Mellan Belo Horizonte/Pampulha-Carlos Drummond de Andrade flygplats och hotellet Estadia Central Bh är det 5 km. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid det bekväma hotellet Estadia Central Bh?
Det bekväma hotellet Estadia Central Bh erbjuder gästerna parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Estadia Central Bh?
Gästerna på hotellet Estadia Central Bh måste checka ut vid 11:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta gästhus?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta gästhus är 27$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Kan jag hitta en arbetsplats i mitt rum på det bekväma hotellet Estadia Central Bh?
Ja, arbetsbord finns i vissa rum på det bekväma hotellet Estadia Central Bh.